Jesienne atrakcje w EC1 Łódź

Chcecie poznać tajniki kosmicznych fotografii? A może musicie uzupełnić domową kolekcję o nowe, niepowtarzalne gatunki kwiatów w trakcie festiwalu roślin? Nic prostszego. Te i inne atrakcje znajdziecie w nowej, październikowej ofercie, która już teraz czeka na wszystkich w EC1 Łódź.

 

 

 

WARSZTATY Z ASTROFOTOGRAFII (7, 14, 21, 28 października 2022 / 18:00)

 

W Centrum Nauki i Techniki EC1 rusza cykl czterech spotkań, w trakcie których zapraszamy uczestników do zgłębienia tajemnic kosmosu, za pomocą nowoczesnych technik fotograficznych. Warsztaty z astrofotografii kierujemy do wszystkich osób powyżej 16 roku życia, ciekawych jak osiągnąć spektakularne efekty na zdjęciach za pomocą zwykłych aparatów fotograficznych. Na spotkaniach zostanie również m.in. zaprezentowana najstarsza metoda rejestracji obrazów Słońca za pomocą, tzw. camery obscury współcześnie nazywana solarygrafią.

 

Ramowy plan warsztatów oraz zapisy na stronie internetowej:

>>> KLIKNIJ <<<

 

DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH (8-9 października)

 

8-9 października świętuj razem z nami obchody IX. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich i zwiedzaj Centrum Nauki i Techniki EC1 jedynie za złotówkę. Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych. Centrum Nauki i Techniki EC1 przyłącza się do wydarzenia i zaprasza na zwiedzanie stałej ekspozycji w języku polskim i ukraińskim w promocyjnej cenie. Na wszystkich gości czekają trzy wystawy wyposażone w historyczne eksponaty, współczesne symulatory i gry komputerowe — wszystko to co dotykiem, eksperymentem i poprzez zabawę pozwoli prześledzić historię byłej łódzkiej elektrowni, zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu, a także przedstawić osiągnięcia z zakresu rozwoju nauki.

 

Bilety na wydarzenie w cenie 1 zł dostępne na stronie internetowej:

>>> KLIKNIJ <<<

oraz stacjonarnie w kasach Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

Więcej informacji o akcji na stronie:

>>> KLIKNIJ <<<

 

NAUKOWA AKADEMIA CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1 - ŚWIAT ZAPACHÓW (9, 16, 23 października / 11:30)

 

Wkrocz z nami do czarującego świata zapachów podczas warsztatów biologiczno-chemicznych, realizowanych w ramach Naukowej Akademii Centrum Nauki i Techniki EC1. W trakcie zajęć skierowanych do dzieci w wieku 10-13 lat, uczestnicy poznają historię i współczesność perfumiarstwa, przeprowadzą destylację pachnących wyciągów z roślin, poznają działanie narządu węchu oraz wykonają pachnące, musujące kule kąpielowe. Cykl warsztatów składa się z trzech spotkań (9, 16, 23 października), a każde z nich obejmuje część teoretyczną oraz zajęcia praktyczne w laboratorium.

 

Bilety dostępne są na stronie: 

>>> KLIKNIJ <<<

oraz w kasach CNiT EC1.

 

SPACER BADAWCZY - JAK WIELE MOGĄ ZDZIAŁAC MŁODZI LUDZIE (12 października / 10:00)

 

Konferencja Młodzi o klimacie 2022 zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak spotkamy się w Centrum Nauki i Techniki EC1 na dwudniowej ogólnopolskiej konferencji, zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w spacerze badawczym zatytułowanym: Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie? Jednym z celów wydarzenia jest aktywizacja uczestników do wdrażania ciekawych pomysłów, dotyczących utrzymania ekosystemów w miastach, przybliżenie idei woonerfów w mieście oraz nabycie wiedzy dotyczącej ich powstawania. Spacer rozpocznie się w budynku Centrum Nauki i Techniki EC1, a zakończy na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, który jest jednym z organizatorów wydarzenia.

 

Aby wziąć w nim udział należy zakupić voucher do Centrum Nauki i Techniki EC1 w cenie 16 zł, uprawniający do jednorazowej wizyty do 31.12.2022. Wybrany termin wizyty może obejmować pierwszy lub drugi dzień Konferencji Młodzi o klimacie 2022.

Zgłoszenia odbywają się drogą telefoniczną pod numerem: +48 42 600 61 00 wew. 1, bądź mailową: informacja@ec1lodz.pl.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

WIECZÓR DLA DOROSŁYCH (21 października / 19:00)

 

Czy należy stworzyć bardziej efektywne schematy gospodarowania zasobami wodnymi? A może zmodernizować systemy ochrony przeciwpowodziowej? Adaptacja do zmian klimatu to obecnie ważkie zagadnienie w polityce rozwojowej państw i miast, dlatego 21 października o godz. 19:00 zapraszamy do Centrum Nauki i Techniki EC1 na Wieczór dla Dorosłych zatytułowany Miasta na rzecz klimatu – Strategia podwójnej wygranej. Wspólnie z dr Agnieszką Rzeńcą z Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska UŁ, zastanowimy się jak plany zagospodarowania przestrzeni miejskiej wpłyną na poprawę warunków mieszkaniowych i inwestycyjnych oraz czy rozwój systemów informowania i ostrzegania przed zagrożeniami sprawi, że mieszkańcy miast poczują się bezpieczniej?

 

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie:

>>> KLIKNIJ <<<

 

WEEKEND W LABORATORIUM (22,23 października / 12:00 i 16:00)

 

Błękit nieba, błękit pruski, błękitna krew - niebieski to najbardziej pokojowa ze wszystkich barw. W porównaniu z czerwonym, czy żółtym kolor ten nie występuje zbyt często w świecie roślin. Pozyskiwanie tej barwy jest specyficznym procesem, który zgłębimy 22 i 23 października o godz. 12:00 i 16:00, podczas Weekendowych Warsztatów w Laboratorium Centrum Nauki i Techniki EC1. Zapraszamy do wspólnej naukowej zabawy i eksperymentowania pod okiem naszych pracowników.

 

I URODZINY ULICY ŻYWIOŁÓW, SPACER SENSORYCZNY (15-16 października)

 

Ulica Żywiołów obchodzi swoje pierwsze urodziny. 16 października zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania. Przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji tj. bańki mydlane, strefa kreatywna, fotobudka i ścianka do selfie, urodzinowa księga gości, czy malowanie twarzy. Na najmłodszych czekają drobne, pamiątkowe upominki.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w Spacerze sensorycznym. 15 i 16 października o godz. 12:00 ruszymy śladem pięciu żywiołów i pięciu zmysłów. To one będą naszymi przewodnikami na   żywiołowym miejskim spacerze na terenie  dawnej Elektrowni Łódzkiej.  Będziemy badać i odkrywać otaczającą nas rzeczywistość, ćwiczyć uważność, szukać skarbów natury w miejskim środowisku, a dzięki naszym znaleziskom – tworzyć i opowiadać historie minionych lat. To spacer dla tych, którzy lubią pytać i błądzić. Zagubimy się razem w niezwykłym świecie wrażeń i bodźców. 

Miejsce zbiórki: pod szyldem  Ulicy Żywiołów, przed wejściem do budynku.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

POPOŁUDNIA NA ULICY ŻYWIOŁÓW

 

Spędź popołudnia żywiołowo, korzystając z najnowszej oferty zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

W ofercie m.in.  

- zajęcia z jogą - start od 13.10 (8 spotkań),

- angielski dla najmłodszych -  start od 12.10 (8 spotkań),

- zajęcia z kodowaniem i Ozobotami - start 11.10 (6 spotkań),

- warsztaty "Mądry jak kruk, zwinny jak galago" - w każdą niedziele 12:00-12:45.

Wszystkie spotkania zaplanowane są tak, aby w sprzyjających warunkach ośmielić, zaktywizować dzieci i ułatwić im zdobywanie wiedzy przez zabawę.

 

Więcej informacji o ofercie i zapisy na stronie:

>>> KLIKNIJ <<<

 

FESTIWAL ROŚLIN (8-9 października)

 

8-9 października w EC1 Łódź odbędzie się kolejna edycja znanego i lubianego Festiwalu Roślin. Wraz z organizatorem dla wszystkich wielbicieli kwiatów szykujemy półki pełne wyjątkowych okazów. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do zakupu  roślin doniczkowe prosto z hodowli - bez pośredników w promocyjnych cenach - już  od 5zł. Ponadto w ofercie znajdzie się duży wybór eko nawozów, środków ochrony roślin, literatura i gadżety dla pasjonatów i wiele innych.

 

Zapraszamy w sobotę pomiędzy 8:00 a 20:00 i w niedzielę od 10:00 do 18:00.

 

Wstęp bezpłatny!

 

IGRZYSKA WOLNOŚCI (13-17 października)

 

Od 13 do 17 października w EC1 Łódź gościć będzie Igrzyska Wolności. To spotkanie ludzi ciekawych świata i nowych idei. W trakcie wydarzenia, jego uczestnicy dyskutować będą o najważniejszych wyzwaniach przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu XXI wieku. Igrzyska Wolności mają na celu wykreowanie twórczej przestrzeni dla ludzi kultury, biznesu i życia publicznego różnych branż. To wydarzenie, które jest najważniejszym eventem organizowanym przez Fundację Liberte. Wśród prelegentów znajdują się takie znane nazwiska jak: Jolanta Kwaśniewska, Rafał Trzaskowski, czy Martyna Wojciechowska.

 

Program wydarzenia i bilety dostępne na stronie:

>>> KLIKNIJ <<<

 

GREAT SEPTEMBER (20-22 października)

 

Great September z nową datą już niedługo w EC1 Łódź. 20-22 października zapraszamy na największy festiwalu showcase’owy w Polsce. Przed nami impreza, na której pojawią się najważniejsze postacie krajowej i europejskiej branży muzycznej, wydawcy, menedżerowie, bookerzy, promotorzy i wielu innych.  Na uczestników czekać będzie także część konferencyjna, panele tematyczne oraz różnego rodzaju aktywności, w które zaangażować mogą się zarówno przedstawiciele środowiska muzycznego, jak i wszyscy ci, którzy zakupią karnety. 

Podczas festiwalu wystąpią: Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Julia Wieniawa, Szczyl, Kacperczyk, Waluśkraksakryzys, Bryska, Anieli i inni.

 

Pełna lista artystów i bilety do znalezienia na stronie:

>>> KLIKNIJ <<<