Czerwcowe pokazy muzyczne w Planetarium EC1

 

Niewiele jest osób, którym trzeba przedstawiać zespół U2. Ta działająca już ponad czterdzieści lat irlandzka grupa jest jednym z najważniejszych elementów światowej popkultury. 14 albumów studyjnych, 8 koncertowych, 7 kompilacji specjalnych i co najważniejsze aż 60 singli - oto imponujący dorobek czterech muzyków z Bono w roli lidera. Zilustrowane animacjami i wizualizacjami na kopule (fulldome) dzieło pod kierownictwem Mike'a Murraya (dyrektora Clark Planetarium, które wyprodukowało pokaz w 2008 r.) odda hołd największym przebojom zespołu. 

 

 

Już w NIEDZIELĘ 26 CZERWCA O GODZ. 18:30 zapraszamy na pokaz, w czasie którego  usłyszymy największe przeboje zespołu z lat 1980-2004, takie jak "Where the Streets Have No Name", "With or Without You", "Beautiful Day", "Mysterious Ways" czy "Elevation" ale i kilka kompozycji nieoczywistych. Taką mieszankę można usłyszeć tylko w planetarium, bowiem tworzące ją piosenki pochodzą z różnych albumów. Gdy dodamy do tego rewelacyjny system nagłośnienia Dolby 5.1, widać, że fanów U2 czeka niezwykłe doznanie audiowizualne.

 

 NIEDZIELA 26 CZERWCA 

godz. 18:30

🎟️ << BILETY >> 🎟️

 

Pokaz fulldome: U2

Producent: Clark Planetarium pod kierownictwem Mike'a Murraya. Rok produkcji: 2008.

Pokaz przeznaczony jest dla widzów od 14. roku życia. Cena biletu wyniosi 29 zł (na pokazy specjalne zniżki i ulgi nie obowiązują). Łączny czas trwania pokazu: 45 minut.

 

 

Planetarium EC1 z dumą i radością przedstawia niezwykłe widowiska muzyczne poświęcone twórczości PINK FLOYD oraz U2.

 

Choć najbardziej kultowym albumem zespołu Pink Floyd uznano powszechnie „The Wall”, to jednak właśnie „The Dark Side of The Moon” sprzedał się w znacznie większej liczbie egzemplarzy. Przez ponad czternaście lat zajmował miejsca w pierwszej setce listy „Billboard” a fani przywieźli do domów ponad 50 milionów egzemplarzy płyty — rzecz jasna w różnych formatach. Do dziś w sklepach znajdziemy CD i winyle, które od 45 lat znajdują kolejnych nabywców. Jedynym albumem w historii, który sprzedano w większej liczbie egzemplarzy jest „Thriller” Michaela Jacksona (obecnie ponad 110 mln sztuk).

 

 

SOBOTA 18 CZERWCA

godz. 18:30

BILETY

 

Pokaz muzyczny "Pink Floyd: The Dark Side of The Moon" jest przeznaczony dla widzów od 16 roku życia. Cena biletu wynosi 29 zł (na pokazy specjalne zniżki i ulgi nie obowiązują).

Pokaz fulldome "Pink Floyd: The Dark Side of The Moon"; koncepcja i reżyseria: Aaron T. McEuen & Jonathon L. Gilbreath; Starlight Productions, Salt Lake City, Utah, USA

 

Serdecznie zapraszamy już 19 czerwca na godzinne widowisko muzyczne, łączące grę kolorów, abstrakcyjnych kształtów i figur geometrycznych z obrazami ilustrującymi jeden z najbardziej znanych albumów koncepcyjnych w historii rocka - tytułowy „The Wall” grupy Pink Floyd. Wyjątkowe doznania wizualne towarzyszą muzyce i stanowią z nią nierozerwalną całość, gwarantując niezapomniane przeżycie i stanowiąc gratkę zarówno dla miłośników twórczości Pink Floyd, jak również koneserów rocka.

 

 

NIEDZIELA 19 CZERWCA

godz. 18:30

BILETY

Pokaz muzyczny "Pink Floyd: The Wall" jest przeznaczony dla widzów od 16 roku życia. Cena biletu wynosi 29 zł (na pokazy specjalne zniżki i ulgi nie obowiązują).

 

 

 

 

Godziny otwarcia kas Planetarium EC1:

⏱ od wtorku do piątku: od 12:00 do 18:30
(w godzinach wcześniejszych można skorzystać z obsługi kasowej w budynku obok, w wejściu głównym do Centrum Nauki i Techniki EC1)

⏱ w soboty i niedziele: od 10:00 do 18:30

❌ poniedziałki: dzień serwisowy, Planetarium EC1 i kasy są nieczynne

 

"EC1 Łódź - Miasto Kultury" w Łodzi
Planetarium EC1
ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź
tel. +48 42 600 61 00  wew. 1
E-mail: informacja@ec1lodz.pl