Dzień Otwarty Promised Land Art Festivalu

Pięćset osób wzięło udział w ośmiogodzinnym maratonie wykładów i spotkań prowadzonych przez najwybitniejszych specjalistów branży grafiki, animacji, modelowania 3D i concept-artu. Wszystkie bilety zostały wyprzedane kilka dni przed początkiem imprezy.

W sobotę 2 września goście EC1 Łódź i CD Projekt Red spędzili prawie 8 godzin w towarzystwie kilkunastu ludzi, którzy tworzą kultowe produkcje. Posłuchali m.in. Rafała Wojtunika, pracującego obecnie nad najnowszą grą RPG „Cyberpunk 2077” czy też Tomasza Radziewicza, twórcy modeli postaci Wiedźmina. Później wybierali pomiędzy spotkaniem z Grzegorzem Jonkajtysem, który był artystą efektów wizualnych przy "Star Wars: The Force Awakens", "Hellboyu" i "Sin City"  — a w tym samym momencie Filip Turzyński z 3DGence zapoznawał swoją grupę słuchaczy z tajnikami wydruków trójwymiarowych.
I tak dalej, od rana do wieczora, od 10:00 do 18:00. Gratulujemy pięciuset szczęśliwcom, którym udało się kupić bilet!

Dzień Otwarty Promised Land Art Festival to raj dla ludzi, którzy chcieli związać się z przemysłem rozrywkowym lub po prostu podejrzeć kuchnię wielkich produkcji. Być może część z uczestników skorzysta w przyszłości z pełnej oferty programu głównego Promised Land Art Festivalu, który rozpoczął się w niedzielę 3 września i potrwa do środy 6 września. Akredytacje na to wielkie spotkanie profesjonalistów - kosztujące w tym roku 1400 zł - wyprzedały się wiele tygodni temu, co stanowi świetny prognostyk na przyszłość.

Łódź po raz kolejny udowodniła, że idea przemysłów kreatywnych jest żywa i przyszłościowa a wydarzenia takie jak Promised Land Art Festival inspirują młodych ludzi do ciężkiej pracy nad rozwojem swojego talentu. Cieszymy się, że EC1 Łódź może mieć w tym swój udział.


Wybrani goście Dnia Otwartego Promised Land Art Festival

 

RAFAŁ WOJTUNIK (CDPR)

Rafał Wojtunik jest głównym artystą koncepcyjnym w CD PROJEKT RED. Współpracował m.in. przy takich projektach jak gry Wiedźmin i Wiedźmin 3: Dziki Gon, Halo 3, Hitman, Might & Magic X: Legacy, Ryse: Son of Rome, film „Antychryst” w reżyserii Larsa von Triera, serial „Terapia” produkcji HBO a także targach EXPO 2010 w Szanghaju. Obecnie pracuje nad najnowszą grą RPG studia CD PROJEKT RED — Cyberpunk 2077.

 

MICHAŁ MISIŃSKI (JUICE)

Michał Misiński jest reżyserem, dyrektorem artystycznym i projektantem w Juice — studiu animacji i postprodukcji, z którym związany jest od 2006 roku. Do ważniejszych osiągnięć Misińskiego należy m.in. zwiastun serialu Wikingowie produkcji History Channel oraz krótkometrażowy Ares: Our Greatest Adventure, stworzony na potrzeby promocji nominowanego do Oscara filmu Marsjanin w reżyserii Ridleya Scotta. W jego portfolio można znaleźć projekty komercyjne i niekomercyjne realizowane dla największych światowych marek, takich jak Ubisoft, Gaijin Entertainment, Nike, BMW, Toyota oraz Audi.

 

GRZEGORZ JONKAJTYS

Grzegorz Jonkajtys jest filmowcem, animatorem i artystą efektów wizualnych, reżyserem nagradzanych filmów krótkometrażowych (Mantis, Arka, Trzeci list). Współpracował m.in. z Industrial Light & Magic, Platige Image, Digital Kitchen, Cafe FX i Syndicate. Jako artysta efektów wizualnych pracował m.in. przy takich filmach jak Sin City: Miasto grzechu, Hellboy, Labirynt fauna, Mgła, Rango, Pacific Rim, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Warcraft: Początek, Doktor Strange oraz Zjawa.

 

SYLWIA BOMBA

Sylwia Bomba jest artystką i kierownikiem artystycznym w Neko Productions, gdzie aktualnie pracuje nad grą MARVEL Avengers Academy.  Jej prace znalazły się w licznych publikacjach 3dtotal, magazynach 2dmagazine, GRAPHITE, {slow}, Trendy a także telewizji. W trakcie kariery współpracowała m.in. ze studiami Disney i Pixar, a także markami takimi jak Coca-Cola, Barbie i Looney Tunes.