Nagrody i Wyróżnienia

 

Bryła Roku 2013

BRYŁA ROKU 2013
W marcu 2014 r. dotarła do Łodzi znakomita wiadomość: rewitalizowany kompleks EC1 przy ul. Targowej został nagrodzony prestiżowym tytułem „Bryły Roku 2013”. Pierwsze miejsce zapewniły głosy aż 38% uczestników plebiscytu. Zwycięstwo „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi było tym przyjemniejsze, że rok 2013 obfitował w wiele świetnych architektonicznie budynków w Polsce. Mimo to kompleks w Łodzi wygrał bezapelacyjnie, stając się miejscem kultowym. „Widziałem EC1 na żywo i wygląda to nieziemsko” — komentował jeden z Internautów spoza Łodzi. Miło słyszeć. :-)

 

MP Power Awards 2015MP POWER AWARDS 2015
MP Power Awards to nagrody branży eventowej. W różnych kategoriach konkurują ze sobą najlepsze idee, innowacje i miejsca. „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi startowało w kategorii konkursowej na najlepszą infrastrukturę (MP Power Venue), podczas której jury poszukuje miejsc z największym potencjałem do organizacji różnego rodzaju eventów oraz takich, które prezentują wysokie standardy współpracy z organizatorami wydarzeń. Jesteśmy dumni, że praca naszego zespołu wydarzeń komercyjnych została doceniona.

 

7 nowych cudów Polski7 NOWYCH CUDÓW POLSKI 2016
Planetarium EC1 (część działu Centrum Nauki i Techniki wchodzącego w skład „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi) wygrało konkurs „7 nowych cudów Polski” miesięcznika National Geographic Traveler. Zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie, zdobywając 18,09% głosów z całego kraju.
Jesteśmy szczęśliwi, że udało się wywalczyć ten prestiżowy tytuł dla łódzkiej instytucji. Nie byłoby to możliwe bez wielkiej mobilizacji łodzian, pomocy mediów i życzliwości gości z całej Polski. To nie tylko sukces „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi , lecz przede wszystkim mieszkańców Łodzi, którzy wspierali planetarium zarówno w plebiscycie jak i na co dzień, odwiedzając Targową 1/3. Dziękujemy serdecznie za każdy głos, każdą wizytę i zapraszamy ponownie!

Lodołamacze 2017LODOŁAMACZE 2017 W KATEGORII PRZESTRZENI
Lodołamacze to nagrody przyznawane firmom i instytucjom wrażliwym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Konkurs, organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), w 2017 roku powiększył się o kategorię przestrzeni. Otrzymało ją Nowe Centrum Łodzi i EC1 Łódź - Miasto Kultury.
Centrum Nauki i Techniki EC1, mieszczące się w zrewitalizowanych budynkach elektrowni łódzkiej, od początku było projektowane z myślą o maksymalnie możliwej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Było to duże wyzwanie ze względu na wcześniejsze przeznaczenie budynku i okres jego powstania - w którym dbałość o takie osoby była minimalna. Centrum Nauki i Techniki EC1 posiada kompleksowe rozwiązania komunikacyjne dla osób ze schorzeniami narządów ruchu: prawie w każde miejsce można dotrzeć na wózku lub innym urządzeniu o zbliżonej funkcji, korzystając z wielu szerokich i wygodnych wind. Osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku mogą korzystać nie tylko z opisów stworzonych w alfabecie Braille'a, ale także z systemów audiodeskrypcji.
Nagroda Lodołamacze 2017 w kategorii przestrzeni publicznej jest ukoronowaniem procesu dostosowywania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami kompleksu zbudowanego 110 lat temu. Cieszymy się z niej tym bardziej, że teoretyczne rozwiązania zostały przetestowane i zaaprobowane w praktyce przez samych zainteresowanych.