Ponad chmurami Antarktydy

Spotkanie z podróżnikiem Michałem Leksińskim

 

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda świat ponad chmurami Antarktydy? Przyjdź do nas i sprawdź!

Fundacja Happy Kids i EC1 Łódź serdecznie zapraszają na spotkanie z Michałem Leksińskim, podróżnikiem o wielkim sercu, ambasadorem Fundacji, który zdradzi nam jak wygląda świat z perspektywy prawie 5 tys. m. n.p.m.

 

 

Michał sam o sobie mówi: „Podróżuję odkąd pamiętam. Kolekcjonowałem najwyższe skoki na bungee na ziemi. Przeszedłem prawie 50 krajów z plecakiem. Pewnego dnia rzuciło mnie w góry. Od tego czasu pasja wspinaczki pochłonęła mnie całkowicie”. Ambasador Fundacji Happy Kids wie, czym są bolesne upadki i że realizacja życiowych celów czasem nie przychodzi od razu. „Mont Blanc zdobyłem za trzecim razem - ze względu na wcześniejsze złe warunki pogodowe”. Czy się poddał? „Od zwichniętego barku przez złamane kolano wychodziłem z kolejnych kontuzji, które „zafundowała” mi wspinaczka. Zawsze wracając ostatecznie w góry”.

 

Michał Leksiński razem z Fundacją Happy Kids postawił sobie ambitny cel. W ramach projektu "7 Happy Summits", zamierza zdobyć Koronę Ziemi. 3 stycznia 2023 roku Michał stanął na szczycie Masywu Vinsona (4 892 m). W czasie tego wyjątkowego spotkania, na które zapraszamy, podróżnik podzieli się z uczestnikami wydarzenia, w tym także podopiecznymi Fundacji Happy Kids, wrażeniami z tej wyprawy.

 

Czas: poniedziałek, 27.03.2023 r., godz. 17:30. 

 

Miejsce: EC1 Łódź, ul. Targowa 1 / 3 (na wysokości Dowborczyków) - sala konferencyjna nr 3 na 2 piętrze nad Halą Maszyn 

 

Wstęp: bezpłatny 

  

W programie wydarzenia m.in. opowieści Michała Leksińskiego z tej i wcześniejszych podróży, pokaz filmu "Ponad chmurami Antarktydy" czy przekazanie dzieciom z Fundacji Happy Kids flagi, która towarzyszyła Michałowi na dachu Antarktydy. Bo jak podkreśla Aleksander Kartasiński, prezes Fundacji Happy Kids, Michał Leksiński z fundacją związany jest całym swym podróżniczym sercem.

 

- Michał po każdej swojej wyprawie odwiedza Rodzinne Domy Dziecka. Pokazuje zdjęcia, filmiki, opowiada tak, że dzieci siedzą z otwartymi buziami, chłonąc każde słowo. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że Michał jest osobą o niesamowitej charyzmie, ale także z tego powodu, że robi rzeczy, które pokazują, że można. Że i my – ci, którzy są na spotkaniu, a często to dzieci, które nie wyjechały poza granicę miasta, w którym się urodziły – możemy robić rzeczy wielkie – mówi Aleksander Kartasiński. - Michał pokazuje nam wszystkim, że pokonywanie szczytów, czy to będzie Mount Everest, czy szczyt w postaci skończenia szkoły, jest czymś osiągalnym – dodaje prezes Fundacji Happy Kids.

 

Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowanych prosimy o kontakt: wydarzenia@happykids.ngo.

 

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy!

Fundacja Happy Kids oraz EC1 w Łodzi